LSF چیست؟

LSF یا سیستم اسکلت فولادی پیش ساخته که به اختصار LSF نامیده می شود یک سیستم ساختمانی است که برای ساخت ساختمان های کوتاه و متوسط ​​(تا ۵ طبقه) استفاده می شود. یک سیستم ساختمانی مبتنی بر سازه های ساخته شده از LSF عناصر فولادی سرد شکل که با خمش سرد یا پروفیل ورق های فولادی نازک ساخته می شود.

LSF یک سیستم ساختمانی مطلوب برای مهندسین عمران (از نظر وزن و سهولت جابجایی) در کشورهای توسعه یافته است. سیستم LSF از مزایای قابل توجهی برخوردار است که مورد توجه شرکت های ساختمانی بسیاری قرار گرفته است.

در این مقاله به بررسی ویژگی های اصلی سیستم اسکلت فولادی پیش ساخته (LSF) میپردازیم:

امکان انطباق با طرح های مختلف معماری؛

ساخت ساختمان هایی با مقاومت و ایمنی بالا در برابر زلزله و آتش سوزی.

صنعتی شدن سیستم، که یکپارچگی سیستم تولید و طراحی را با کیفیت عالی تضمین می کند.

سبکی در ساخت و دوام بالای سازه های فولادی.

 

LSF چه مزایایی دارد؟

یکی از مزایای اصلی سیستم LSF به عنوان یک تکنیک ساختمانی، نیاز بسیار کم و تقریباً صفر به تعمیر و نگهداری است.

در حالیکه با گذشت زمان، بسیاری از مصالح ساختمانی خراب می شوند و یا نیاز به ترمیم دارند. اما درمورد سیستم LSF به شرایط نگهداری خاص و یا ترمیم نیازی نیست.

مقاومت بالا: فولاد ویژگی های فنی و ساختاری خود را برای تمام چرخه عمر خود حفظ می کند. این بدان معنی است که این ماده مخصوصاً برای ساخت و طراحی ساختمان هایی با طراحی های در معرض دید نیز مناسب است.

طول عمر زیاد: علاوه بر این، فولاد به دلیل ویژگی‌های فیزیکی خود در برابر حمله میکروارگانیسم‌هایی مانند کپک، قارچ و باکتری قرار نمی‌گیرد و در برابر رطوبت نیز مصون است. این امر باعث می شود که مصالح ساختمانی ماندگاری طولانی و داشته باشند.

کاهش زمان تولید و هزینه کم کار: LSF یک فناوری ساخت دیوار خشک است این ویژگی به معنی این است که روش LSF به طور قابل توجهی سریعتر و کم هزینه تر است و کل چرخه کار به صورت یکپارچه مدیریت می شود.

عایق صوتی: استفاده از موادی که از انتشار امواج صوتی در خارج از فضای ساختمان جلوگیری می کند، حفظ حریم خصوصی و افزایش راحتی را برای ساکنین تضمین می کند.

تسهیل جابجایی: به دلیل سبک بودن سازه های LSF نیازی به استفاده از تجهیزات بالابر بزرگ برای جابجایی آنها نیست. با توجه به سبک بودن سازه های LSF جابجایی و حمل و نقل این سازه بسیار راحت تر از سایر مصالح ساختمانی می‌باشد.

رعایت معیارهای ضد زلزله: این سازه ها مطابق با ضوابط ضد زلزله ساخته شده‌اند و قابل اجرا در موقعیت های جغرافیایی خاص هستند. این امر باعث افزایش مقاومت شده و خطر آسیب به اجزای غیر سازه ای را کاهش می دهند.

پایداری زیست محیطی سیستم LSF: فولاد را می توان به طور کامل بازیافت کرد بدون اینکه هیچ یک از خواص خود را از دست بدهد.

دسترسی فضای داخلی بیشتر: ضخامت دیوارهای سیستم LSF کمتر از دیوارهای سنتی است و ۱۵ تا ۲۰ درصد فضای بیشتری را در داخل ساختمان باقی می گذارد.

امکان انعطاف پذیری و سفارشی سازی: شما قادر میتوانید عملکردها، طراحی و تکمیل سازه LSF را مطابق با نیازهای خود یا ویژگی های پروژه سفارشی کنید.

سیستم LSF توسعه، ارتقاء یا نوسازی ساختمان‌های موجود را تسهیل می‌کند، همینطور امکان ادغام کامل با تمام سیستم‌های ساخت‌وساز را به وجود آورده است؛ برای مثال، تسهیلات برای کار در اماکن صنعتی را بدون الزام به تعلیق فعالیت‌های تولیدی ساپورت می‌کند.

از آنجا که LSF حدود ۶۰% از چوب سبکتر است شما میتوانید با استفاده از LSF به جای چوب در طراحی و ساخت پایه های ساختمان صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های نصب و جابجایی داشته باشید.

به همین ترتیب LSF تجربه ای ساده تر و ایمن تر در پیاده سازی را نسبت به سایر مصالح برای شما رقم میزند.

انبو سازان ایستا با سابقه کاری بالا در زمینه تولید سیستم LSF و سازه های پیش ساخته، از ایده تا اجرای پروژه در کنار شما خواهد بود.